Technologie » Komputery
Jak zostać liderem innowacji
Na współczesnym rynku charakteryzującym się szybkimi zmianami i ostrą rywalizacją, innowacje przestają być jedynie czynnikiem pozwalającym wyróżnić się na tle konkurencji i stają się nową normą - mówi Dain Hansen, dyrektor Działu Oracle Cloud Platform.
Przeczytaj również
Przedsiębiorstwa chcą zrewolucjonizować rynki, na których działają, zanim dokona tego ktoś inny, dlatego innowacje należą do ich najważniejszych priorytetów. Innowacje same w sobie nie gwarantują jednak sukcesu — trzeba jeszcze wprowadzać je szybko. Każde przedsiębiorstwo stara się prześcignąć swoich konkurentów i opracować, a następnie wprowadzić na rynek produkt, usługę lub koncepcję, która zapewni mu dominującą pozycję na rynku.
Ponieważ coraz częściej mówimy do naszych smartfonów, tabletów i komputerów biurkowych, sztuczna inteligencja i automatyczne uczenie stają się częścią naszego codziennego życia. Nic zatem dziwnego, że 56% badanych przedsiębiorstw uważa wykorzystanie zintegrowanej platformy chmurowej za szansę na czerpanie korzyści ze sztucznej inteligencji. Dzięki platformom chmurowych z wbudowanymi funkcjami automatycznego uczenia, których wprowadzenie zapowiedziano na konferencji Oracle OpenWorld, przyszłościowo myślące firmy będą mogły dużo łatwiej i szybciej wypróbowywać te nowe opcje w swoich aplikacjach.
Nie wszystkie firmy będą jednak w stanie wykorzystać szanse oferowane przez te przełomowe technologie. Niektóre przedsiębiorstwa chcące wprowadzać innowacje nie są w stanie tego dokonać, ponieważ ograniczają je tradycyjne, mało elastyczne infrastruktury informatyczne. Z tego powodu są skazane na wolne reakcje w epoce, w której firmy muszą być energiczne i niemal natychmiast reagować na potrzeby klientów.
Ostatnie badanie Oracle pokazało, że w przypadku 60% badanych przedsiębiorstw przestarzała infrastruktura informatyczna ogranicza możliwości wprowadzania innowacji, a prawie tyle samo firm stwierdziło, że we wprowadzaniu innowacji przeszkadza im niespójne podejście. Rozwiązaniem tych problemów jest przejście z tradycyjnej infrastruktury informatycznej do chmury, ale nie można tego robić w sposób nieprzemyślany. Możliwości chmury muszą być bowiem w pełni zintegrowane.
Korzystając z narzędzi platformy chmurowej w połączeniu z usługami przetwarzania, firmy mogą szybko wprowadzać innowacje oraz podchodzić do testowania i opracowywania aplikacji w sposób przedsiębiorczy. Elastyczny charakter usług przetwarzania i platform chmurowych sprawia, że małe firmy mogą teraz rywalizować z większymi przedsiębiorstwami. Mogą wykorzystać moc zintegrowanej chmury wtedy, kiedy jej potrzebują, a w okresach mniejszego popytu zużywać mniejsze zasoby, bez inwestowania dużych pieniędzy w zakup ogromnej infrastruktury informatycznej i zarządzanie nią. A ponieważ nie są one obarczone przestarzałymi systemami informatycznymi, mogą wprowadzać innowacje szybciej i bardziej efektywnie niż ich więksi konkurenci.
Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.
Nadesłał:
Oracle
|
Komentarze (0)