Zalman WATTTERA ZM1000-EBTII – 1000W mocy w modularnym stylu
| Zobacz więcej zdjęć » |
Zalman WATTTERA ZM1000-EBTII to zasilacz o mocy 1000W. Urządzenie zostało opatrzone certyfikatem 80 Plus Gold, co oznacza jego wysoką sprawność - w tym wypadku jest to średnio 91%. Taki rezultat stał się możliwy dzięki zastosowaniu podzespołów wysokiej jakości - mowa o japońskich kondensatorach, których wytrzymałość ma pozwolić na pracę przy temperaturze sięgającej 105 stopni Celsjusza. W zasilaczu znalazł się także przetwornik DC-DC, filtry przeciwzakłóceniowe EMI czy aktywny układ PFC o maksymalnym współczynniku mocy 99,9%.
Zalman WATTTERA ZM1000-EBTII dysponuje pojedynczą szyną +12V - producent postarał się także o zastosowanie bogatego zestawu ochrony obwodów elektrycznych (OPP, OVP, UVP, OCP, SCP, OTP). Za utrzymywanie właściwej temperatury podczas pracy odpowiada wentylator o średnicy 135 milimetrów, bazujący na dwóch łożyskach kulkowych. Taka konstrukcja ma wydłużyć jego żywotność do 70 000 godzin. Oprócz tego ZM1000-EBT II oferuje funkcję Inteligentnego sterowanie wentylatorem, która pozwala na pracę w trybie cichym przy obciążeniu sięgającym nawet 800 W.
Dane techniczne:
- wymiary: 160 x 150 x 86 mm
- standard ATX: v2.31
- wentylator: średnica 135 mm, podwójne łożysko kulowe
- PFC: aktywne
- sprawność: do 91% przy typowym użytkowaniu
- zabezpieczenia: OPP, OVP, UVP, OCP, SCP, OTP
- okablowanie:
- ATX 24-pin x1 + 6-pin sense
- EPS: 4+4 pin x2
- PCI-E: 6 x 6+2 pin