Kultura » Kultura
YIT partnerem „fińskiej“ wystawy
W Muzeum POLIN zostaną zaprezentowane wybrane dzieła fińskich projektantów i architektów, które powstały w ciągu ostatnich stu lat. Inspiracją dla twórców były zazwyczaj szczególne warunki naturalne i usytuowanie kraju. To one skłaniały Finów do poszukiwania prostych środków wyrazu i funkcjonalnych odpowiedzi na wyzwania codzienności.
Funkcjonalne rozwiązania projektowe są bliskie fińskiemu deweloperowi YIT, który został partnerem wystawy w kilku europejskich miastach, w tym także w Warszawie. – Dzięki warszawskiej ekspozycji mamy szansę obejrzeć z bliska to, co najlepsze w fińskiej architekturze i designie. Nordycki sposób myślenia i patrzenia na otaczający świat staje się w Polsce coraz bardziej popularny. Uważam, że wystawa przypadnie do gustu nie tylko osobom, które na co dzień zajmują się projektowaniem, ale także pozostałym miłośnikom prostych, a zarazem niebanalnych rozwiązań – komentuje Tomasz Konarski, prezes zarządu YIT w Polsce.
Nadesłał:
MultiComm
|
PORT PC publikuje polską wersję raportu Ember "Electrotech Revolution"
Upał na poddaszu? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze osłon okiennych
Odpowiedzialność w DNA biznesu. Praktyki NEPI Rockcastle wyróżnione w najnowszym raporcie FOB
Liderzy AWS, Oracle i Cloudflare wystąpią w Warszawie na Tech Race Summit 2026
Paul Yokoyama nowym prezesem Sharp Europe
Komentarze (0)