Motoryzacja » Samochody
Volvo Cars: rekordowy zysk operacyjny za 2017 rok – 14,1 miliardów koron szwedzkich
![]() |
| Zobacz więcej zdjęć » |
Przychód netto za ten okres wzrósł o 16,6% i wyniósł 210,9 miliardów SEK w porównaniu do 180,9 miliardów SEK przychodu netto w roku 2016. Marża zysku operacyjnego wzrosła z 6,1% w 2016 roku do 6,7% w roku 2017.
Ogłoszone podczas konferencji wyniki są skutkiem transformacji finansowych i strategicznych, które Volvo przeszło w ciągu ostatnich kilku lat i które przyniosły firmie falę wzrostu. Globalny wzrost sprzedaży o 7% i 25,8-procentowy wzrost na rynku chińskim, będącym największym rynkiem Volvo, potwierdzają obranie słusznego kierunku rozwoju szwedzkiej marki.
– Volvo zmieniło się pod wieloma względami od 2010. Obecnie przygotowujemy się do fazy globalnego, zrównoważonego wzrostu – powiedział Håkan Samuelsson, prezes Volvo Cars. – Wypracowaliśmy jasne strategie dotyczące elektryfikacji, jazdy autonomicznej oraz łączności, inwestujemy we wszystkie obszary rozwoju naszej organizacji.
Nadesłał:
JK PR
|

Od funkcji do formy. Jak zmienia się rola wkrętów dachowych
H+H Polska w strategii ESG: mierzalne kroki do neutralności
Zupka ryżowa z kurczakiem i marchewką
Zrelaksuj się i odetchnij z ulgą. MOVA zmienia domowe porządki w czystą przyjemność dzięki nowym odk
Komentarze (0)