Społeczeństwo » Szkolnictwo i nauka
Uniwersytet w Siedlcach z pozytywną oceną kierunku lekarskiego – przyszli lekarze nadal będą kształc
To ważny moment w historii siedleckiej uczelni i całego regionu. Uzyskanie pozytywnej oceny umożliwia kontynuację kształcenia przyszłych lekarzy w Siedlcach oraz podejmowanie dalszych działań rozwojowych, zmierzających do wzmacniania potencjału dydaktycznego, naukowego i infrastrukturalnego Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu.
Polska Komisja Akredytacyjna doceniła skuteczność działań naprawczych podjętych przez Uniwersytet, ukierunkowanych na doskonalenie jakości kształcenia i zapewnienie wysokich standardów akademickich.
Kolejną ocenę programową kierunku lekarskiego zaplanowano w roku akademickim 2026/2027.
W związku z decyzją PKA, władze Uniwersytetu w Siedlcach już dziś wystąpią do Ministerstwa Zdrowia z wnioskiem o przyznanie limitów przyjęć, co pozwoli na niezwłoczne uruchomienie rekrutacji na kierunek lekarski na rok akademicki 2025/2026.
To dobra wiadomość dla maturzystów marzących o zawodzie lekarza, mieszkańców regionu oraz całej społeczności akademickiej Uniwersytetu w Siedlcach.
Nadesłał:
k.zajkowska@agencjafaceit.pl
|
PORT PC publikuje polską wersję raportu Ember "Electrotech Revolution"
Upał na poddaszu? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze osłon okiennych
Odpowiedzialność w DNA biznesu. Praktyki NEPI Rockcastle wyróżnione w najnowszym raporcie FOB
Liderzy AWS, Oracle i Cloudflare wystąpią w Warszawie na Tech Race Summit 2026
Paul Yokoyama nowym prezesem Sharp Europe
Komentarze (0)