Technologie » Komputery
SYSTEM ROBOTA SPAWALNICZEGO TAWERS G4 WSPOMAGA CYFRYZACJĘ W PRODUKCJI MOTORYZACYJNEJ
Firma Panasonic Factory Solutions ogłosiła wsparcie cyfryzacji hali produkcyjnej amortyzatorów firmy Thyssenkrupp Bilstein w Rumunii poprzez wdrożenie systemu robota spawalniczego TAWERS G4. System robota spawalniczego Panasonic TAWERS G4 zostanie wykorzystany do modernizacji i zastąpienia dwóch starszych komórek spawalniczych, które po dekadzie niezawodnej pracy osiągnęły kres swojej użyteczności. Jedna z komórek została w pełni zmodernizowana do wersji G4, a jej zdemontowane komponenty posłużą jako części zamienne w drugiej, starszej komórce. Panasonic, we współpracy z partnerem SC TOTAL TECHNIQUES SOLUTIONS SRL, zrealizowała planowanie, instalację oraz bieżące wsparcie w ramach programu wymiany spawania przez roboty.
Zwiększona szybkość przetwarzania i ulepszona komunikacja
W zakładzie zainstalowano sześć robotów spawalniczych TAWERS firmy Panasonic. Model G4 oferuje szybsze przetwarzanie sterownika oraz zoptymalizowaną komunikację między sterownikiem a robotem. Nowo zintegrowany transformator pozwolił na zmniejszenie rozmiaru G4, co zaowocowało oszczędnością miejsca i kosztów, nie wpływając negatywnie na niezawodność. Dodatkowo, ekran dotykowy kasety sterowniczej ułatwia programowanie na linii produkcyjnej.
Aktualizacje i przeprogramowywanie systemu w trybie offline
System robota spawalniczego TAWERS G4 firmy Panasonic wyposażony jest w software do programowania offline DTPS, który umożliwia zdalny dostęp do danych produkcyjnych i operacyjnych w czasie rzeczywistym. Dzięki temu inżynierowie mogą przeprogramować całość lub część procesu spawania, podczas gdy robot kontynuuje pracę w produkcji.
Przeprowadzanie tych działań poza halą produkcyjną zapewnia dużą elastyczność i oszczędność czasu. Na przykład, zamiast trzech dni potrzebnych na zaprogramowanie nowego procesu spawania, teraz wystarczy przesłać dane CAD do cyfrowego bliźniaka komórki, by szybko przetestować nowy uchwyt spawalniczy.
Producenci samochodów znajdują się pod presją, aby zautomatyzować i usprawnić swoje procesy przy jednoczesnym obniżeniu kosztów. Umożliwiło to firmie Thyssenkrupp testowanie i symulacje poza halą produkcyjną w środowisku cyfrowym, zanim będzie musiała zainwestować w nowy lub zmodyfikowany proces spawania. Zdolność firmy Panasonic do dostosowania komórek robotów do jednego standardu oznacza, że można je natychmiast powielić bez dodatkowych kosztów związanych z rozbudową, powiedział Vincent Londsdale, Key Account Manager at Panasonic Connect.
Aby zapoznać się z pełnym studium przypadku, odwiedź: Torowanie drogi do cyfryzacji hali produkcyjnej amortyzatorów | Łączność Panasonic
Komentarze (0)