Firma » Biznes
Śląski Konwent Informatyków w Ustroniu
![]() |
| Zobacz więcej zdjęć » |
Uczestnicy wezmą udział w wykładach i prelekcjach poświęconych najważniejszym zagadnieniom dotyczącym IT w sektorze publicznym oraz zapoznają się z ofertą nowych technologii i produktów.
Udział w konwencie jest dobrą okazją do wymiany doświadczeń i dyskusji nad zagadnieniami IT i ich zastosowaniem w administracji. Prelegenci poruszą tematy dotyczące m.in. finansowania projektów IT w ramach RPO województwa śląskiego, informatycznego wsparcia obsługi wyborów, zapanowania nad chaosem w infrastrukturze IT czy efektywnego zarządzania infrastrukturą IT. Jak mówi Maciej Kubat, inżynier sprzedaży firmy Axence i jeden z prelegentów konwentu, efektywne zarządzanie infrastrukturą IT pozwala na duże oszczędności i wzrost poziomu bezpieczeństwa.
Chodzi nie tylko o ochronę przed wyciekiem danych poprzez zarządzanie prawami dostępu do nośników, ale również wykrywanie incydentów dzięki monitorowaniu wykorzystania stacji roboczych przez użytkowników. Bezpieczeństwo, to także zapobieganie skutkom posiadania w firmie nielegalnego oprogramowania – tłumaczy Maciej Kubat.
Konwenty Informatyków to cykliczna impreza, która odbywa się w wielu regionach Polski. Celem przedsięwzięcia jest integracja lokalnych środowisk informatyków zatrudnionych w różnych placówkach administracji publicznej.
Nadesłał:
mwym
|

PORT PC publikuje polską wersję raportu Ember "Electrotech Revolution"
Upał na poddaszu? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze osłon okiennych
Odpowiedzialność w DNA biznesu. Praktyki NEPI Rockcastle wyróżnione w najnowszym raporcie FOB
Liderzy AWS, Oracle i Cloudflare wystąpią w Warszawie na Tech Race Summit 2026
Paul Yokoyama nowym prezesem Sharp Europe
Komentarze (0)