Technologie » Komputery
Paradoks bezpieczeństwa urządzeń mobilnych
![]() |
| Zobacz więcej zdjęć » |
Badanie przeprowadzone na grupie 1000 menadżerów, opublikowane w ostatnich tygodniach przez Blackberry Limited , pokazało, że podczas gdy 73 procent organizacji posiada strategie bezpieczeństwa dla urządzeń mobilnych, to tylko 3 procent twierdzi, że wdrożenie najwyższego poziomu bezpieczeństwa jest możliwe. Pełne 82 procent ankietowanych menedżerów przyznaje, że środki ostrożności powodują pewną frustrację wśród pracowników, z kolei 44 procent obawia się, że zbyt wiele zabezpieczeń będzie uniemożliwiać odpowiednie wykonywanie swojej pracy.
Coraz większa liczba pracowników woli mieć dowolność, co do wyboru urządzenia na jakim pracuje. Możliwość korzystania z własnych urządzeń sprawia, że pracuje im się lepiej – znane ekosystemy są przyjaźniejsze i pozwalają na większą elastyczność. Ale jest i druga strona medalu: administratorzy IT mogą stracić wgląd w urządzenia mobilne pracowników, które przecież uzyskują dostęp do systemów i danych korporacyjnych.
Czytaj całość artykułu: http://magazynit.pl/mobile/paradoks-bezpieczenstwa-urzadzen-mobilnych.html
Nadesłał:
openmediagroup
|

PORT PC publikuje polską wersję raportu Ember "Electrotech Revolution"
Upał na poddaszu? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze osłon okiennych
Odpowiedzialność w DNA biznesu. Praktyki NEPI Rockcastle wyróżnione w najnowszym raporcie FOB
Liderzy AWS, Oracle i Cloudflare wystąpią w Warszawie na Tech Race Summit 2026
Paul Yokoyama nowym prezesem Sharp Europe
Komentarze (0)