Firma » Biznes
Nowi stażyści i studenci w Dachser w Niemczech
|  | 
| Zobacz więcej zdjęć » | 
Na uczestników stażu i studentów czekają szkolenia z biznesu, technologii informatycznych oraz procesów logistycznych. Będą oni mieli również szansę poznać sektor przemysłowy oraz wziąć udział w profesjonalnych kursach dla kierowców. Staże, na które Dachser przyjął aż 481 młodych ludzi, są szansą na stałe zatrudnienie w firmie. Dzięki nim uczniowie odbywają kilku- lub kilkunastotygodniowe praktyki w poszczególnych działach, takich jak: spedycja, magazyn czy obsługa klienta, poznając całą firmę i ucząc się procesów.  W ciągu kilku najbliższych lat uczestnicy staży i praktyk w Dachser będą mogli poznać wiele zagadnień związanych z logistyką, rozwijać swoje zainteresowania oraz budować podstawy przyszłej kariery zawodowej. Firma Dachser oferuje gotowy program zajęć, zachowując jednocześnie indywidualne podejście do każdego z uczniów poprzez zapewnienie im opieki mentorów. Wybrani w procesie rekrutacji uczestnicy charakteryzują się wysokim poziomem zaangażowania, chęcią uczenia się oraz nastawieniem na przyszłość zawodową związaną z logistyką.  
„Liczymy na to, że wśród stażystów znajdziemy naszych przyszłych pracowników” – mówi Bernhard Simon, rzecznik prasowy zarządu Dachser. „Solidne wykształcenie jest podstawą dla udanej kariery zawodowej. Te programy edukacyjne to nasz sposób na niedobór wykwalifikowanych pracowników” – dodaje.
Oprócz uczestnictwa w zajęciach w szkołach zawodowych lub na uczelni, nowo przyjęci stażyści mogą również brać udział w licznych wewnętrznych i zewnętrznych szkoleniach, obejmujących zarówno specjalistyczne zagadnienia z zakresu spedycji i logistyki, jak i kursy języków obcych. Każdego roku operator logistyczny wyróżnia najlepszych stażystów specjalnymi nagrodami. 
Firma Dachser w Niemczech posiada wyjątkowo wysoki poziom stażystów wśród zatrudnionych – jest to ponad 10 proc. Obecnie aż 1.381 młodych ludzi odbywa w firmie staże lub praktyki zawodowe uzupełniające studia wyższe. 
Dachser w Polsce bierze przykład z niemieckiej centrali i jesienią 2013 już po raz trzeci rozpoczyna program stażowy dla absolwentów średnich szkół logistycznych. „W tym roku po raz pierwszy również zatrudniamy młodych ludzi, którzy odbyli wcześniej 2-letnie staże w naszych oddziałach” – mówi Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. „Bezpośredni przełożeni stażystów byli z nich tak zadowoleni, że propozycje pracy dostali wszyscy. Zgadzamy się z naszymi kolegami z Niemiec, że program stażowy to świetny sposób na uzupełnianie naszych  kadr wysoko wykwalifikowanymi pracownikami” – dodaje.
W 2012 roku Dachser, międzynarodowy operator logistyczny, wygenerował obrót w wysokości 4,41 miliarda euro, zatrudniając 21 650 pracowników w 347 oddziałach na całym świecie. Firma dostarczyła 49,8 milionów przesyłek o łącznej wadze 37,46 milionów ton.
    
    	
| Nadesłał:
            katarzyna.prochniak@globalbrand.pl | 
 Jak projektować przestrzenie biurowe wspierające neuroróżnorodność?
						Jak projektować przestrzenie biurowe wspierające neuroróżnorodność?			 Sztuczna inteligencja zmienia pracę w terenie – AI na pierwszej linii
						Sztuczna inteligencja zmienia pracę w terenie – AI na pierwszej linii			
Komentarze (0)