Kultura » Kultura
Kino Letnie na placu Europejskim: „Kontrolerzy”
W ostatni czwartek sierpnia na placu Europejskim ponownie zapanuje filmowa atmosfera. Na dużym ekranie zostanie wyświetlona węgierska produkcja w reżyserii Nimróda Antala: „Kontrolerzy”. To jeden z najbardziej popularnych filmów z Węgier, wysoko oceniony podczas festiwalu w Cannes oraz zdobywca nagrody publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Chicago.
Historia opowiada o młodym mężczyźnie, Bulcsú, który wraz ze swoimi kolegami z pracy codziennie sprawdza bilety w węgierskim metrze. Spędza on w nim cały swój czas: po ciężkim dniu, pełnym obowiązków, nie idzie do domu, ale śpi w podziemnych tunelach, tym samym dobrowolnie rezygnując z zewnętrznego świata. Cały wątek głównego bohatera i trójki jego kolegów skupia się wokół metra: w dzień zarabiają na życie, a w nocy bawią się, organizując wyścigi z ostatnim wagonem. Codzienność Bulcsú i jego kolegów zaczyna się zmieniać, kiedy na drodze pojawia się psychopata pchający ludzi pod nadjeżdżające pociągi oraz… Szofi, w której kontroler się zakochuje. Filmowa mieszanka thrilleru, czarnej komedii i szczypty mrocznego humoru – takie klimaty tylko na placu Europejskim!
Bezpłatny seans uprzyjemnią wygodne leżaki oraz smaczne przekąski i zimne napoje, które będzie można kupić w ogródku restauracji The Place lub na stoisku przy ekranie.
Kino Letnie na placu Europejskim: „Kontrolerzy”,
31 sierpnia, godz. 20:00.
Szczegóły wydarzenia dostępne są na stronie: www.facebook.com/events/1438764306214491
Nadesłał:
Partner of Promotion
|
Zadbaj o cerę i skórę! Odkryj nowatorskie urządzenia do pielęgnacji od Dreame
Sztuka, która angażuje wszystkie zmysły. Nes NeSpoon znów w DOMOTECE
Modne trendy w Twojej kuchni - eleganckie i funkcjonalne baterie
Od funkcji do formy. Jak zmienia się rola wkrętów dachowych
H+H Polska w strategii ESG: mierzalne kroki do neutralności
Komentarze (0)