Społeczeństwo » Społeczeństwo
Jak się żyło w PRL-u? [infografika]
W czasie zakupów cierpliwość klientów była wystawiona na dużą próbę. I nie chodziło tylko o kolejki, ale przede wszystkim o brak podstawowych produktów w sklepach. W 1959 roku władze ogłosiły poniedziałek dniem bezmięsnym. Wszystkie sklepy mięsne były zamknięte, a goście barów i restauracji mogli zamówić wyłącznie dania wegetariańskie.
Ponadto, nie można było kupić alkoholu przed godziną 13. W latach 70. Polacy byli jednym z najbardziej rozpitych narodów świata, dlatego w 1982 roku ograniczono dostęp do wysokoprocentowych trunków. Więcej absurdów Polski Ludowej znajdziecie w infografice poświęconej życiu w PRL-u.
źródło: Gierestrojka.pl
PORT PC publikuje polską wersję raportu Ember "Electrotech Revolution"
Upał na poddaszu? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze osłon okiennych
Odpowiedzialność w DNA biznesu. Praktyki NEPI Rockcastle wyróżnione w najnowszym raporcie FOB
Liderzy AWS, Oracle i Cloudflare wystąpią w Warszawie na Tech Race Summit 2026
Paul Yokoyama nowym prezesem Sharp Europe
Komentarze (0)