Firma » Finanse
Czy niskie stopy zaszkodzą Polsce?
![]() |
| Zobacz więcej zdjęć » |
Rada Polityki Pieniężnej postanowiła utrzymać stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie: stopa referencyjna 1,50% w skali rocznej, stopa lombardowa 2,50% w skali rocznej, stopa depozytowa 0,50% w skali rocznej, stopa redyskonta weksli 1,75% w skali rocznej.
- Patrząc na współczynniki makroekonomiczne, na deflację, z która mamy do czynienia jest miejsce na obniżkę stóp. To by była bardzo zła wiadomość dla banków. Natomiast zupełnie inaczej może to będzie wyglądało już za parę miesięcy, kiedy to Amerykanie zaczną podnosić stopy - mówi newsrm.tv Wojciech Sobieraj. - Na razie jest miejsce na obniżkę, ale co będzie, gdy polskie stopy będą już naprawdę bardzo niskie, a Amerykanie zaczną podwyższać. Tego boi się cały świat, a zwłaszcza takie rynki jak polski, gdzie mogłoby to skutkować odpływem kapitału.
Wypowiedź: Wojciech Sobieraj, prezes zarządu, Alior Bank.
Źródło: Newsrm.TV
Nadesłał:
Anna Kołakowska
|

PORT PC publikuje polską wersję raportu Ember "Electrotech Revolution"
Upał na poddaszu? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze osłon okiennych
Odpowiedzialność w DNA biznesu. Praktyki NEPI Rockcastle wyróżnione w najnowszym raporcie FOB
Liderzy AWS, Oracle i Cloudflare wystąpią w Warszawie na Tech Race Summit 2026
Paul Yokoyama nowym prezesem Sharp Europe
Komentarze (0)