Zdrowie » Medycyna

Biustowniczki w G City Targówek – bezpłatne badania USG piersi dla młodych warszawianek

Coraz więcej mówi się o konieczności regularnych badań wśród młodych kobiet. 23 maja G City Targówek włączy się w działania profilaktyczne, goszcząc akcję „Biustowniczki”, w ramach której dostępne będą bezpłatne badania USG piersi dla kobiet w wieku 18–35 lat.

Profilaktyka zdrowotna to jeden z najważniejszych tematów społecznych, szczególnie w kontekście chorób nowotworowych dotykających coraz młodsze kobiety. Już 23 maja mieszkanki Warszawy i okolic będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań USG piersi w ramach ogólnopolskiej akcji „Biustowniczki", która zawita do G City Targówek.

W godzinach 10:00-20:00 obok wejścia B dostępne będą mobilne gabinety diagnostyczne, w których badania wykonywane będą przez doświadczone lekarki, z zachowaniem pełnego komfortu i prywatności pacjentek.

Akcja skierowana jest do kobiet w wieku 18-35 lat - grupy, w której świadomość profilaktyki wciąż wymaga wzmacniania, mimo rosnącego ryzyka zachorowań. Badanie USG piersi jest bezpieczne, bezbolesne i nieinwazyjne, a jego wykonanie nie wymaga skierowania, ubezpieczenia ani wcześniejszej dokumentacji medycznej. Co istotne, wynik przekazywany jest bezpośrednio po badaniu, co pozwala na szybkie podjęcie ewentualnych dalszych kroków diagnostycznych.

Organizatorzy podkreślają, że kluczowe znaczenie ma wczesne wykrycie zmian, które znacząco zwiększa skuteczność leczenia. Nowotwór piersi może rozwijać się bezobjawowo, dlatego regularne badania oraz świadomość własnego ciała są podstawą dbania o zdrowie.

„Biustowniczki" to jednak nie tylko diagnostyka, ale także edukacja. Podczas wydarzenia uczestniczki będą mogły porozmawiać z edukatorkami i dowiedzieć się, jak prawidłowo wykonywać samobadanie piersi - prostą czynność, która może odegrać kluczową rolę we wczesnym wykrywaniu niepokojących zmian.

W tegoroczną edycję kampanii zaangażowały się ambasadorki aktywnie działające na rzecz zdrowia i świadomości kobiet, m.in. Aga Szuścik, Nadia Długosz, Kasia Węsierska czy Malwina Jankowska. Ich zaangażowanie podkreśla rosnącą rolę edukacji zdrowotnej w przestrzeni publicznej i mediach społecznościowych.

Udział w badaniach jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji - o możliwości skorzystania decyduje kolejność przybycia. Organizatorzy zachęcają, by nie odkładać profilaktyki na później i potraktować wizytę w centrum handlowym jako okazję do zadbania o zdrowie. Bezpłatne badania USG piersi odbędą się 23 maja 2026 roku w godzinach 10:00-20:00 w G City Targówek, obok wejścia B.



Redakcja CentrumPR informuje, że artykuły, fotografie i komentarze publikowane są przez użytkowników "Serwisów skupionych w Grupie Kafito". Publikowane materiały i wypowiedzi są ich własnością i ich prywatnymi opiniami. Redakcja CentrumPR nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Nadesłał:

KatarzynaD.

Komentarze (0)


Twój podpis:
System komentarzy dostarcza serwis eGadki.pl
Opublikuj własny artykuł
Opublikuj artykuł z linkami

Kalendarium

Przejdź do kalendarium »

dodaj wydarzenie »

Ostatnio dodane artykuły

dodaj artykuł »