Motoryzacja » Samochody
Apple CarPlay w samochodach Volvo
![]() |
| Zobacz więcej zdjęć » |
Apple CarPlay to prosty i wygodny sposób na korzystanie z aparatu iPhone w samochodzie. Pozwala sterować funkcjami smartfonu za pośrednictwem ekranu dotykowego na desce rozdzielczej, przycisków na kierownicy lub poleceń głosowych systemu Siri.
Można aktywować standardowe aplikacje, rozpoznawane przez system operacyjny Apple, by wysyłać wiadomości SMS, telefonować, słuchać muzyki, uruchomić nawigację. By korzystać z innych aplikacji, jak Spotify lub Podcasty, niezbędne jest ich pobranie na aparat iPhone.
Dzięki funkcji komunikacji głosowej Siri kierowca może w całości skoncentrować swoją uwagę na drodze. Siri nie tylko odczyta na głos wiadomości SMS, ale wybierze też numer, jakiego zażąda kierowca wydając polecenie głosem. Podobnie można korzystać z mapy - wystarczy podać cel podróży na ekranie dotykowym lub powiedzieć Siri dokąd ma wskazać drogę.
Nadesłał:
JK PR
|

PORT PC publikuje polską wersję raportu Ember "Electrotech Revolution"
Upał na poddaszu? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze osłon okiennych
Odpowiedzialność w DNA biznesu. Praktyki NEPI Rockcastle wyróżnione w najnowszym raporcie FOB
Liderzy AWS, Oracle i Cloudflare wystąpią w Warszawie na Tech Race Summit 2026
Paul Yokoyama nowym prezesem Sharp Europe
Komentarze (0)